Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Maleme

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Maleme, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Maleme

Středisko Maleme se doposud nestalo letoviskem v pravém smyslu slova, ale stále se rozvíjí. V současné době se Maleme skládá z několika větších hotelů a menšího množství penzionů, které jsou rozptýlené podél široké oblázkové pláže.

Co v Maleme

Ačkoliv Maleme samo o sobě postrádá pravou krétskou atmosféru, je tam přesto příjemně – není tam totiž tak plno a pláže nejsou tak přelidněné jako v jiných, plně rozvinutých střediscích, jako jsou například blízké Platanias a Agia Marina.

Turistům je v Maleme k dispozici několik taveren a malých obchůdků se smíšeným zbožím, v západní části Maleme je i několik barů a diskotéka. Pokud budete chtít zažít ten správný turistický ruch nebo zajímavý noční život, budete muset z Maleme vyrazit do některého z okolních středisek. Velmi rušné a na společenský život bohaté středisko je například Platanias, které je vzdáleno od Maleme jen 10 – 15 minut pravidelným autobusovým spojením.

Maleme a okolí

Středisko Maleme je také výhodným výchozím bodem pro poznávání celé západní části ostrova. Krásná místa jako je Hania, slavné pláže Falasarna, Elafonisi či Balos nebo největší evropská soutěska Samaria jsou od Maleme jen kousek a jsou velmi dobře dosažitelné jak automobilem, tak i místními autobusy.

Historie Maleme

Maleme je velmi dobře známé místo - za druhé světové války to bylo právě Maleme, kde němečtí výsadkáři v roce 1941 zaútočili na Krétu. Většina jich při tomto útoku zemřela a jsou pohřbeni na Vojenském hřbitově Maleme, který se nalézá na kopci nad střediskem.

Kde Maleme leží?

Středisko Maleme se nachází na severním pobřeží, cca 15 kilometrů západně od nádherného města Chania. Středisko Maleme leží na hlavní silnici mezi Chania a Kissamos. Ve středisku Maleme je autobusová zastávka a spoje z Maleme do okolních středisek ( Platanias/Agia Marina) a měst jsou velmi frekventované

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Maleme

Bella Pais

Hotel apartments Bella Pais se skládá z několika budov rozmístěných kolem bazénů a je obklopen příjemnou zelení. Pláž je vzdálena pouhých cca 100 m, podobně tak centrum historického letoviska Maleme. Najdete zde kvalitní servis, přátelský personál a komfortní ubytování ve studiích nebo apartmánech. Hotel Bella Pais doporučujeme všem, kteří vyhledávají pohodlnou a komfortní dovolenou za příznivou cenu, a kteří kromě odpočinku rádi využijí i nabídku sportu a zábavy

1.

Louis Creta Princess

Hotelový komplex Louis Creta Princess jistě zaujme především náročnější klienty z řad rodin s dětmi, které od své dovolené očekávají nejen kvalitní ubytování, ale také výborný servis. To vše a mnohem více je Louis Creta Princess schopen nabídnout. Můžete využít množství zábavních služeb, které svým klientům poskytuje v rámci hotelového komplexu. Pokud byste přes širokou nabídku animací a odpočinkových aktivit chtěli navštívit centrum severní Kréty, můžete se zdarma svést do Chanie hotelovým minibusem. Doporučujeme večerní návštěvu nedalekého Plataniasu, kde je mnoho obchodů a barů k příjemnému posezení.

2.

Ledra Maleme

Hotel apartments Ledra Maleme se nachází nedaleko centra letoviska Maleme. Oblázková pláž je vzdálena cca 150 m a je zde možnost využití nabídky vodních sportů. Najdete zde moderní komfortní ubytování ve velice prostorných studiích. V zahradě je sladkovodní bazén s pool barem a v místní restauraci máte možnost ochutnat krétské speciality. Hotel Ledra Maleme doporučujeme všem věkovým kategoriím, klientům, kteří upřednostňují ubytování hotelového typu s možností dokoupení služeb.

3.

Castro Beach

Známý a vyhledávaný hotelový areál, který tvoří hlavní budova a tři další bloky, se nachází v klidném prostředí, v oblasti Maleme. Doporučujeme pronajmout si auto a podnikat individuální výlety po ostrově. Pravidelnou autobusovou linkou lze cestovat pohodlně do Plataniasu (cca 2€) nebo do Chanie, spojení je poměrně frekventované. V oblasti je jen několik taverniček a malých obchůdků.

4.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---