Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Perivolia

Oblast
Typ letoviska Rušné
Perivolia je bávalá rybářská vesnička.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Perivolia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Perivolia

Popis střediska Perivolia je stejný, jako středisek okolních. Oblast Rethymno - Perivolia - Skaleta tvoří jeden velký, vzájemně propojený turistický komplex s velmi podobným vybavením a podmínkami v kterékoliv části. Dříve Perivolia bývala malá rybářská vesnička, dnes je Perivolia jeden velký, dobře vybavený turistický komplex poskytující turistům kompletní zázemí pro strávení plnohodnotné dovolené plné zábavy a relaxace přes den i ve večerních hodinách.  Středisko Perivola leží v relativně rovné oblasti a zástavba je, až na výjimky, velmi nízká, takže na středisko Perivolia je velmi hezký pohled. Všude mezi budovami jsou trávníky, skoro u všech hotelů je zahrada s vysokými palmami, které často přesahují jejich střechy a vše budí spíše dojem luxusního střediska z tropických krajů.

Pláže u Perivolia

Oproti turistickým střediskům v jiných částech Kréty se Perivolia vyznačuje především dlouhou rovnou písečnou pláží, která se táhne na západ až k východní části města Rethymno. Pláž je dlouhá 12 kilometrů a od střediska Skaleta, postupně směrem na Rethymno, na ní leží střediska Stavromenos, Sfakaki, Pigianos Kambos, Adelianos Kambos, Platanias a Perivola.

Dlouhé pláže v Perivolia poskytují možnost romantických procházek, velké množství plážových taveren a barů zase místo pro odpočinek. Pokud máte děti, jistě oceníte v Perivolia i pozvolný vstup do vody, který umožňuje i nejrůznější hrátky na rozhraní vody a písku.

Co v Perivolia - okolí

Ovšem nejen pláž, ale i středisko Perivolia jako takové nabízí velké množství taveren, velkých i malých obchodů, barů, diskoték a programů pro denní zábavu i bohatý noční život. 

Pro ty, kdo nehledají jen luxus turistických středisek a pláže, ale mají rádi i přírodu, památky a rádi podnikají výlety, se nabízí Perivolia jako ideální výchozí místo pro poznávání střední části Kréty a jejího jižního pobřeží. Přímo u města Rethymno začíná hlavní silnice vedoucí na jih, po které se z Perivolia snadno dostanete do oblastí, jako je Hora Sfakion, Plakias, Kommos či Matala. Vzhledem k tomu, že nedaleko Perivolia leží i hlavní silnice spojující západ a východ Kréty, jsou z Perivolia rychle dosažitelná i města jako je Hania či hlavní město Heraklion.

Kde Perivolia leží

Středisko Perivolia se nachází na severním pobřeží, cca 3 kilometry východně od krásného historického města Rethymno.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Parametry

Typ letoviska Rušné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---
Nejbližší pláže