Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Agia Galini

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Agia Galini, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Popis Agia Galini

Název Agia Galini by se do češtiny dal přeložit jako "záliv klidu" či "záliv míru". A opravdu. Středisko Agia Galini, původně malá rybářská vesnička s přístavem, je ideálním místem pro strávení klidné rodinné dovolené. Agia Galini zaujme svojí krásou hned na první pohled - celé je terasovitě vybudované na svahu kaňonu, vedoucího k místnímu přístavu. Mezi budovami jsou v Agia Galini jak nové hotýlky a pensiony, tak staré původní budovy a velmi známá je také původní dlážděná cesta, po které se dá středisko Agia Galini celé projít. Video Agia Galini a kompletní přehled hotelů a zájezdů je na dole na této stránce.

Ačkoliv se dá do Agia Galini dostat velmi snadno jak autem, tak i autobusem, tak ve středisku samostném žádná auta nejsou. Na rozdíl od jiných sředisek, příjezdová cesta nevede skrze středisko, ale po jejím okraji a končí v přístavu. Krásná krajina v okolí nabízí velmi hezké panorama - Agia Galini leží v malém zálivu, který obklopují na východě i na západě kopce a skály a pokud se podíváte směrem do vnitrozemí, uvidíte nejvyšší pohoří Kréty s nejvyšším vrcholem  Psiloritis - 2456 metrů. Kopce a skály po obou stranách zálivu jsou vysoké přes 200 metrů, ale hned kousek za nimi je vrchol vysoký téměř 1000 merů, takže panorama je opravdu nádherné.

Co v Agia Galini?

V oblasti relaxace a koupání nabízí Agia Galini turistům vše myslitelné -  od klidu a samoty na plážičkách skrytých v malých a romatických zátokách v blízkém okolí, až po organizované pláže s tavernami, plážovými bary a výběrem vodních sportů. A ty, kdo mají rádi nakupování a společenský život, Agia Galini také nezklame - po celém středisku je rozmístěno mnoho malých krámků a obchůdků, taveren, které nabízejí jak klid a tiché posezení, tak i bohatý program až do pozdních nočních hodin.. 

Historie Agia Galini

Vznik jména Agia Galini je nejčastěji odvozen od historky pocházející z byzanstké doby. Podle této historky zastihla loď byzanského císaře Eudokia velká bouře a on byl přinucen zakotvit právě v tomto zálivu. Císař vystoupil z lodi na pobřeží a modlil se ke Svaté matce, aby se moře uklidnilo a při této příležitosti jí slíbil na tomto místě vybudovat kostel. A protože se moře jako zázrakem opravdu uklidnilo, císař dodržel svůj slib a nechal vystavět kostel, který se uchoval až do dnešních dní na místě místního hřbitova..

V místě zálivu Agia Galini byla také nalezen vrak římské lodi, ze kterého archeologové vyprostili značné množství bronzových věcí, mincí, sošek a dalších drobností, které jsou dnes vystavené v archeologickém muzeu v Rethymno.

A aby toho nebylo pro milovníky historie málo, tak místo ve východní části Agia Galini, kde do moře ústí říčka Plati, by mělo být místem, kde uvízl Odyseus na své cestě z Tróje domů na Ithaku.

A kde Agia Galini je?

Středisko se nachází na jižním pobřeží Kréty v severní části zálivu Messara, na který je z Agia Galini nádherný výhled. Celá oblast je cca 50km po hlavní silnici směrem na jih od Rethymno. Pokud jedete do Agia Galini od západu, je nejlepší se napojit na hlavní silnici vedoucí z Rethymno na jih. Tato silnice pak pokračuje dále na Mires a Gortys, kde se větví a jedna část pokračuje zpět nahoru na sever do Heraklion, druhá silnice pak vede po jižní části až do Ierapetra. Viz Vzdálenosti nebo na hlavní mapě vrstva Hlavní silniční síť.

Video ze střediska Agia Galini

A zde je pro lepší představu jedno malé video:

Video

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Agia Galini

Athena & Pallada

Toto ubytování se nachází přibližně 100 m od centra Agia Galini, kde najdete rybí restaurace, taverny, bary a obchody. Pláž je así 6 minut pěšky. Z autobusové zastávky, jenž je vzdálená 50 m od hotelu, se můžete nechat odvézt do města Rethymno, které se nachází 55km daleko. Díky jedinečné poloze, máte v Palladě nádherný výhled na přístav a moře a Athena vám nabízí pěkný výhled na vesnici.

1.

Palazzo Greco od 20 390 Kč se všemi poplatky

Nově zrenovovaný hotel s nádherným výhledem na moře , se nachází na pobřeží vesnice Agios Galini na klidném místě v zahradě, 65 km od letiště v Heraklionu a 50 km od historického Rethymna.

2.

Astoria

Zrekonstruovaný hotel Astoria se nachází v klidné části letoviska, asi 2 minuty chůze od pláže, kousek od malého rybářského přístavu a promenády. Od letiště v Heraklionu je vzdálený asi 80 km.

3.

Porto Galini

Hotel Porto Galini se nachází na východním konci vesnice asi 150 m od pláže. Hotel je v zeleni a mimo ruch letoviska, do centra letoviska Agia Galini se dostanete příjemnou procházkou za necelý kilometr, nejbližší obchod je asi 100 m v kempingu.

4.

Areti

Hotel Areti leží cca 450 m od písečné pláže, 500 m do centra letoviska Agia Galini s řadou obchůdků, taveren a barů.

5.

Kriti

Ubytování nabízí třílůžková studia Kriti ve 2. patře a dvoulůžková studia ve 3. patře. Všechny studia mají prostorné koupelny po renovaci (některé s vanou, některé se sprchovým koutem), fén, klimatizaci, TV, kuchyňský kout se základním vybavením a balkon. Dům nemá výtah.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---