Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Lygaria

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Lygaria, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Lygaria

Lygaria je malé středisko, které nabízí veškerý komfort středisek mnohem větších, avšak stále si zachovává svůj klid a půvab. Lygaria tvoří nádherný záliv s písečnou pláží.

Co v Lygaria

V Lygaria naleznete vše, co od místa pobytu pro vaši dovolenou očekáváte - hezké ubytování, dostatek míst pro klidné posezení i živější zábavu. Hned za kopcem západě od Lygaria, cca 20 minut pěší chůze, je středisko Aghia Pelaghia. Pro Lygarii platí to samé, jako pro toto středisko:

Pokud budete mít chuť na procházku nebo malý výlet, lze se procházkou z Lygaria projít i do středisek vedlejších ( Aghia Pelaghia, Paleokastro ), která jsou vzdálená jen několik stovek metrů, případně je možné navštívit některé z blízkých památek.  Například ve vesnici Achlada, vzdálené od Lygaria cca 4 km západním směrem, je hezká stará kamenná fontána a dva kostely (zasvěcené Aghios Ioannis a Aghios Tryfonas) s nádherným vyřezávaným ikonostázem.

Další ze zajímavostí v okolí Lygaria je klášter Savathianon, v jehož areálu se nalézá jeskyně s vestavěným kostelíkem (Aghios Antonio).

Kde Lygaria leží ?

Středisko Lygaria se nachází 22 km západně od Heraklion a cca 20 minut východně přes kopec od střediska Aghia Pelaghia.  Směrem na Lygaria - Heraklion, se nachází několik dalších středisek - cca 10 km od Lygaria středisko Paleokastro a vesnička Rogdia.Vzdálenost střediska Lygaria od Hania je cca 99 km. Další vzdálenosti viz. Vzdálenosti. Do Lygaria se jednoduše dostanete vlastním autem po silnici z Heraklion do Rethymno, nebo jezdí do Lygaria velmi často pravidelná autobusová doprava. Autobus nezajíždí přímo do Lygaria, ale z autobusové zastávky je to do Lygaria a k plážím pár minut.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Lygaria

Lygaria Beach

Hotel Lygaria Beach se skládá z několika nízkých bungalovů a leží v uzavřeném a před větrem chráněném zálivu Ligaria cca 20 km severozápadně od Heraklionu a 2 km východně od Agia Pelagia. Nedaleko se nachází zřícenina starého kláštera Panagia Ligariani, několik hospůdek a supermarketů v docházkové vzdálenosti, autobusová zastávka 1 km od hotelu.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---
Nejbližší pláže