Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Stavromenos

Oblast
Typ letoviska Rušné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Stavromenos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Stavromenos

Popis střediska Stavromenos je stejný, jako středisek okolních. Oblast Rethymno - Stavromenos - Skaleta tvoří jeden velký, vzájemně propojený turistický komplex s velmi podobným vybavením a podmínkami v kterékoliv části. Dříve to bývala malá rybářská vesnička, dnes je Stavromenos jeden velký, dobře vybavený turistický komplex poskytující turistům kompletní zázemí pro strávení plnohodnotné dovolené plné zábavy a relaxace přes den i ve večerních hodinách.  Středisko Stavromenos leží v relativně rovné oblasti a zástavba je, až na výjimky, velmi nízká, takže na středisko je velmi hezký pohled. Všude mezi budovami jsou trávníky, skoro u všech hotelů je zahrada s vysokými palmami, které často přesahují jejich střechy a vše budí spíše dojem luxusního střediska z tropických krajů.

Pláže u Stavromenos

Oproti turistickým střediskům v jiných částech Kréty se Stavromenos vyznačuje především dlouhou rovnou písečnou pláží, která se táhne okolo Stavromenos na západ až k východní části města Rethymno. Pláž u Stavromenos je dlouhá 12 kilometrů a od střediska Skaleta, postupně směrem na Rethymno, na ní leží střediska Stavromenos, Sfakaki, Pigianos Kambos, Adelianos Kambos, Platanias a Perivola.

Dlouhé pláže u Stavromenos poskytují možnost romantických procházek, velké množství plážových taveren a barů zase místo pro odpočinek. Pokud máte děti, jistě oceníte u Stavromenos i pozvolný vstup do vody, který umožňuje i nejrůznější hrátky na rozhraní vody a písku.

Co ve Stavromenos

Ovšem nejen pláž u Stavromenos, ale i středisko Stavromenos jako takové nabízí velké množství taveren, velkých i malých obchodů, barů, diskoték a programů pro denní zábavu i bohatý noční život. 

Pro ty, kdo nehledají jen luxus turistických středisek a pláže, ale mají rádi i přírodu, památky a rádi podnikají výlety, se nabízí Stavromenos jako ideální výchozí místo pro poznávání střední části Kréty a jejího jižního pobřeží. Přímo u města Rethymno začíná hlavní silnice vedoucí na jih, po které ze Stavromenos snadno dostanete do oblastí, jako je Hora Sfakion, Plakias, Kommos či Matala. Vzhledem k tomu, že nedaleko Stavromenos leží i hlavní silnice spojující západ a východ kréty, jsou ze Stavromenos rychle dosažitelná i města jako je Chania či hlavní město Heraklion.

Kde Stavromenos leží

Středisko Stavromenos se nachází na severním pobřeží, cca 11 kilometrů východně od krásného historického města Rethymno, přímo mezi středisky Sfakaki a Skaleta.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Stavromenos

Bomo Rethymno Beach

Klidné místo - Nejbližší nákupní možnosti, restaurace, taverny a bary cca 500 m od hotelu Bomo Rethymno Beach - Centrum města Rethymno cca 10 km - Autobusová zastávka cca 50 m - Letiště Heraklion cca 71 km

1.

Parametry

Typ letoviska Rušné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---
Nejbližší pláže