Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Fodele

Oblast
Typ letoviska Klidné
Historické prameny uvádějí, že vesnička Fodele leží na místě starého města  PANTOMANTRION. V současné době je podle tohoto města pojmenována právě říčka, která skrze Fodele protéká.
Středisko Fodele leží cca 28 km západně od Heraklion. Vzdálenost Fodele od Hania je cca 99 km. Další vzdálenosti viz. Vzdálenosti
Buď vlastním autem nebo z Heraklion jezdí do Fodele velmi často pravidelná autobusová doprava.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Fodele, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Fodele

Vesnička/středisko Fodele je klidné a pohodové, zelení obklopené místo a je zajímavá hned několikrát. Ty, kdo mají rádi přírodu a přírodní zajímavosti, bude v okolí Fodele zajímat nejznámější pomerančovníkový háj na ostrově. Sytě zelené pomerančovníky se okolo Fodele pěstují na ploše větší než 300 hektarů. Druhou zajímavostí Fodele pro milovníky přírody je říčka Pantomantris, jejíž břehy poskytují útočiště stovkám nejrůznějších druhů zvířat i rostlin.

Co ve Fodele ?

Ovšem i milovníci historie si přijdou na své - ve vesničce Fodele se v roce 1541 narodil známý malíř Domenikos Theotokopoulos, nazývaný EL GRECO. Na náměstí Fodele, pod stromem starším více než tisíc let, stojí památník a kousek za vesničkou, kde je dům, ve kterém se slavný malíř narodil a vyrůstal, je umístěna jeho bysta. Oblast se jmenuje Arhontiko a kromě rodného domu malíře EL GRECA tam najdete ještě malý byzanstký kostel (Byzantine church of Panagia).

A aby toho nebylo ve Fodele málo, je možné se vydat procházkou do kláštera Moni Pandeleimen. Tato cca 5ti kilometrová trasa vede z Fodele podél říčky Pantomantris, jejíž stromy a keři porostlé břehy poskytují pěším dostatek stínu a hezkého okolí.

Pláže u Fodele

Pláže jsou u vesničky Fodele dvě - jedna směrem na západ a dostupná jen z vesničky Fodele a je bez jakéhokoliv vybavení. Druhá je kousek od silnice spojující Heraklion a Rethymno a poskytuje veškeré zázemí veřejných pláží.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Fodele

Fodele Beach

Omlouváme se, na aktuálním popisu ubytování Fodele Beach se pracuje. Pro detailní prohlídku hotelu je možné využít přímo stránky hotelu, odkaz níže Vám je otevře v novém okně.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---