Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Stalos

Oblast
Typ letoviska Rušné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Stalos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Stalos

Letovisko Stalos je jedním ze tří středisek, které tvoří nejrozsáhlejší turistický komplex západní Kréty. Stejně jako střediska Agia Marina a Platanias nabízí i Stalos vše, co si milovníci moře a dobré zábavy mohou přát. Krásná dlouhá pláž s jemným pískem, taverny, bohatý noční život či obchody se zbožím všeho druhu – to vše je návštěvníkům ve Stalos k dispozici v neomezeném množství.

Cio ve Stalos

I když je celé středisko Stalos zastavěné moderní zástavbou a je velmi rušné, přesto tam lze najít kousek klidu a klasické krétské atmosféry - cca 1,5 kilometru od Stalos směrem do vnitrozemí je původní vesnička Stalos (Pano Stalos), která nabízí klid, pohodu a, díky mírnému převýšení, nádherný výhled na celou pobřežní oblast

Stalos - výhody a nevýhody

Stejně jako Agia Marina či Platanias, je i Stalos výhodný hned z několika důvodů:

  • Dlouhá pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do vody nabízí klidné slunění a zábavu i rodinám s dětmi nebo osobám s pohybovými problémy
  • Vzhledem ke své poloze se Stalos nabízí jako výhodný základní bod s možností mnoha zajímavých výletů po památkách i přírodních zajímavostech – mnoho vnitrozemských vesniček s původní krétskou atmosférou, nádherné město Chania, pláže GramvousaFlasarna či Elafonisos, Bílé hory, soutěska Samaria
  • Pobřeží a okolí Stalos je relativně ploché, ale blízké vrcholky hor a nedaleká kopcovitá krajina nabízí nádhernou scenérii -  cca 15 km jižně jsou hory s mnoha vrcholky vysokými přes 2000 metrů.

Možnou nevýhodou letoviska Stalos je hlavní silnice, která vede přímo jeho středem. Pokud však nezamýšlíte větší pěší výlety po okolí Stalos, tak vám to vadit nebude. A naopak, pokud se budete chtít vydat ze Stalos třeba do Chania, do které je to autobusem jen pár minut, či budete mít Stalos jako výchozí bod pro výlety automobilem, tak dobrou dopravní dostupnost Stalos jen oceníte.

Kde Stalos leží

Středisko Stalos leží na severním pobřeží Kréty, cca 8 kilometrů západně od Chania. Středisko Stalos leží přímo na hlavní silnici spojující města Chania a Kissamos/Kasteli. Pokud pojedete autobusem, je zastávka na malém náměstíčku v přímo v centru Stalos.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Stalos

Studia Miranthi

Studia Miranthi se nacházejí v mírném svahu na okraji střediska Stalos, první taverny a obchody jsou vzdáleny cca 150 m. Historické centrum města Chania je vzdáleno cca 7 km.

1.

Cretan Dream Royal Beach Resort

Luxusní hotelový resort Cretan Dream Royal Beach Resort je situován na mírně vyvýšeném místě, odkud nabízí panoramatický výhled na moře. Hotel se nachází v letovisku Stalos, které leží mezi známějšími letovisky Platanias a Agia Marina. Od písečné pláže je oddělen pouze pobřežní komunikací. Do nedalekého historického města Chania s množstvím taveren, barů a obchůdků se dostanete pravidelnou autobusovou linkou; zastávka autobusu je přímo u hotelu. Hotel je vhodný i pro náročnější klienty.

2.

Evilion od 12 890 Kč se všemi poplatky

Zrekonstruovaná studia a apartmány s rodinnou atmosférou Evilion jsou situována na Krétě na začátku živého střediska Stalos, od dlouhé písčité pláže je dělí pouze místní komunikace. Centrum střediska Stalos je vzdáleno pár desítek metrů, kde naleznete několik obchodů s potravinami a suvenýry, bankomat, restaurace, taverny, rychlá občerstvení, cukrárny, kavárny, pekárnu, bary aj. Autobusová zastávka pro časté spojení do okolních letovisek cca 50 m. Vzdálenost od Chanie cca 6 km.

3.

Parametry

Typ letoviska Rušné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---