Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Agios Pavlos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Agios Pavlos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Agios Pavlos

Malá vesnice s poklidnou atmosférou,  Agios Pavlos se nachází těsně při pobřeží, na jihu Kréty, nedaleko Agia Galini. Cesta k vesnici vede z hlavní silnice Timbaki přes Spili a po celou dobu zdoláváte vyvýšené pahorky, díky čemuž se vám naskýtá úžasný panoramatický výhled na celou krajinu.

Pro koho je Agios Pavlos vhodné?

Ve vesnici samotné kromě malého bílého kostelíku, který je vytesán do skály, několika taveren, jednoho hotelu a pár domků ve svahu nenaleznete nic jiného. Avšak právě pohodová atmosféra a zdejší úžasná pláž s písečnou dunou jsou doslova balzámem na duši. Pokud dáváte přednost tradičním a poklidným místům, pak právě zde najdete kus svého ráje.

Pláže

V Agios Pavlos jsou hned dvě pláže a na obou je tolerován nudismus. Přístupnější z pláží disponuje i několika lehátky se slunečníky. Pláž s písečnou dunou je obtížněji dosažitelná, jelikož jediná možná cesta po souši vede právě přes tuto dunu, která je během dne natolik vyhřátá, že zdolat ji je nemožné, natož se potom stejnou cestou vyšplhat zpět. Proto doporučujeme posunout její návštěvu až na podvečer, kdy už sluneční paprsky slábnou a písek pomalu chládne. Moře je zde křišťálově čisté a zdejší vody jsou naprosto ideální ke šnorchlování a potápění.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---