Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Sitia

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Sitia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Sitia

Sitia je nejvýchodnější město Kréty s krásnou pláží a bíle omítnutými budovami. Sitia  je rodištěm spisovatele Vintsentsose  Kornarose, který napsal románový epos Erotokritos. Cca 5 km severně od Sitia je letiště, letecké spojení s Aténami, ostrovy Karpathos a Kasos.

Co v Sitia

Nad městem Sitia najdeme částečně restaurovanou benátskou pevnost, která nyní slouží pro pořádání hudebních a divadelních festivalů. Sitia  má archeologické muzeum, které má ve svých sbírkách nálezy z minojského paláce Kato Zakros, také Muzeum lidové architektury s exponáty z 18. a 19. stol. Město má své malebné uličky s dílnami řemeslníků, starobylými obchody, ovoce a zelenina se prodává přímo na ulicích. 

Sitia a okolí

V blízkém okolí Sitia lze navštívit několik archeologických nalezišť - jihovýchodně od Sitia  minojské statky Piskokéfalon, Zu a Ríza, jižně od Sitia  mykénskou kupolovou hrobku u Achladia. Dále 5 km východně od Sitia  leží Agia Fotia - "město mrtvých" - rozlehlá minojská nekropole, po dalších 16 km východním směrem lze navštívit opevněný klášter Moni Toplou ze 17. stol. Asi 23 km východně od Sitia leží Palékastro - ruiny minojského sídla.  Směrem na jihovýchod, cca 45 km od Sitia , po romantické silnici dojedeme ke zčásti odkrytým ruinám starověkého města Kato Zakros - zde také archeolog. vykopávky minojského paláce Kato Zakros.

Historie Sitia

V antice se Sitia  jmenovala Eteia. Sitia má starý benátský přístav a dominantní benátskou pevnost. Město Sitia  bylo hodně zničeno zemětřeseními v letech 1303 a 1508 a nájezdy pirátů, v r. 1538 bylo vypleněno osmanskou flotilou pod vedením Chaereddina Barbarossy,  zůstalo téměř dvě století zcela opuštěné.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Sitia

Sitia Beach Resort & SPA

Velice luxusní hotelový komplex se nachází v oblasti Sitia hned u písečné pláže oddělené jen místní komunikací . Komplex prošel celkovou rekonstrukcí v roce 2007, avšak přesto si zachoval svou výjimečnou architekturu. Komplex má kapacitu 162 pokojů obklopených krásnou zahradou a prostornými bazény. Taktéž je zde lázeňské centrum a široká nabídka sportovních aktivit proto je hotel doporučován spíše náročnějším klientům a párům. Taktéž je hotel vhodný pro hendikepované a alergiky neboť jsou zde speciální anti-alergenní pokoje certifikované ECARF. Nákupní možnosti, bary, restaurace a taverny jsou po cestě do centra města Sitia vzdálené 1,5 km. Blízko hotelu je autobusová zastávka s místními linkami, které zavezou hotelové hosty na nejzajímavější místa ostrova. Vzdálenost od letiště Heraklion je 110 km.

1.

Meli LTI Palace

Elegantní hotelový komplex Meli LTI Palace je postaven ve stylu míjoského paláce a nachází se v klidném prostředí udržované zahrady; přímo u široké písčité pláže s oblázky. Vesnička Sissi je od hotelu vzdálena 2 km; rušné letovisko Malia 5 km. Poloha hotelu na klidném místě u soukromé pláže s azurovým mořem a výhledem na malý ostrov zajišťuje ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené klientů všech věkových kategorií. Hotel Meli LTI Palace doporučujeme i náročnějším klientům a rodinám s dětmi.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 27. 12. 2020

Doporučuje

Prima
--- • --- • ---
---