Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kaliviani

Oblast
Typ letoviska Klidné
Středisko Kaliviani se nachází na severním pobřeží v téměř v nejzápadnější části ostrova, cca 6 kilometrů západně od města Kissamos a 48 kilometrů západně od krásného historického města Hania.
Z Kissamos jeďte po hlavní silnici směrem na západ na Trahilos. Silnice se tam prudce stáčí doleva. Cca dva kilometry od tohoto místa je odbočka doprava. Po té je to do Kaliviani další 2 kilometry.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kaliviani, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Kaliviani

Kaliviani je malá a klidná vesnička ležící přímo na začátku výběžku Gramvoussa. Navzdory sílícímu turistickému ruchu si vesnička Kaliviani zachovala svůj původní ráz a atmosféru.

K tomu přispěly zejména dvě hlavní zvyklosti:

  • V Kaliviani bylo zvykem stavět domy z velkých kamenných kvádrů a tento zvyk se zachoval dodnes. Vesnička tak má na Krétu trochu nezvyklý a starobylý ráz.
  • V každé zahradě je mnoho zeleně a řada rozkvetlých keřů a květin, které vydrží kvést téměř po celý rok.

Co v Kaliviani

Vesnička Kaliviani je opravdu klidná a vhodná pro ty, kdo hledají klidnou dovolenou stranou od velkých davů a turistických komplexů. Pokud by Vám však při pobytu v Kaliviani nestačily místní taverny a podniky, cca 6 kilometrů východně, je velké město a turistické středisko Kissamos.

Středisko Kaliviani je také výhodným výchozím bodem pro poznávání celé západní části ostrova. Krásná místa jako je Chania, slavné pláže Falasarna, Elafonissi či Balos nebo největší evropská soutěska Samaria jsou od Kaliviani jen kousek a jsou velmi dobře dosažitelné jak automobilem, tak i místními autobusy.

Kaliviani - ubytování

V Kaliviani je možné lehce najít levné ubytování jak v dobře vybaveném hotelu, tak i v řadě nejrůznějších penzionů a privátů.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---