Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kalyves

Oblast
Typ letoviska Klidné
Středisko Kalyves se nachází na severním pobřeží Kréty, cca 20 kilomterů východně od historického města Hania, zhruba na začátku zálivu Souda.
Cca 1 km od Kalyves vede hlavní silnice, na které zastavují autobusy jedoucí do Hania. Pokud se Vám nechce jít tuto vzdálenost pěšky, můžete si počkat na autobus jedoucí po pobřeží - autobusová zastávka je i přímo v Kalyves..
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kalyves, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Kalyves

Středisko Kalyves je velmi příjemným místem. Tato věta říká vše. Původně bývalo Kalyves chudou zemědělskou vesničkou, která se však postupně rozrůstala a dnes je z ní krásné místo obklopené olivovými háji a vinicemi.

Středisko Kalyves si zachovalo svůj historický ráz až do dnešních dnů a stalo se vyhledávaným střediskem pro všechny, kdo mají rádi klid, pohodu a relaxaci v atmosféře pravé krétské vesnice. Kalyves i jeho okolí je považováno za jedno z nejzelenějších míst na Krétě vůbec. Jak okolí, tak i celá vesnička Kalyves je plná keřů a stromů, které zasahují až k dlouhé písečné pláži.

Pláže u Kalyves

Kalyves má pláže dvě. Hlavní pláž je velmi populární, protože je součástí vesničky a lemuje ji kolonáda se spoustou stromů a řadou taveren a  barů. Pláž se v Kalyves svažuje do vody velmi postupně a moře je zde mělké, takže místo je ideální i pro rodiny s dětmi. Druhá pláž se nachází na západním okraji Kalyves. Není tak vybavená, ale zato poskytuje více klidu a soukromí.

Přímo v Kalyves je pak několik taveren a barů, půjčovna automobilů a kol a v sezóně je možné zde najít i otevřenou diskotéku s trochou nočního života.

Co v Kalyves

Pokud budete chtít do Kalyves zavítat individuálně, naleznete zde nejrůznější ubytování od luxusních hotelů až po ubytování v soukromí.

Kalyves má pro každého něco. Kromě milovníků klidu a pohody si na své v Kalyves přijdou i milovníci přírody a nádherných scenérií. Při pohledu na jih můžete spatřit hradbu hor zvedajících se až do výše 2453 metrů. Jedná se Bílé hory (Lefka Ori) s velmi zajímavou krajinou a jedním unikátem – největším evropským kaňonem Samaria.

A pokud máte rádi historii a krásná historická města, můžete navštívit nedalekou Chania, antickou památku Aptera či Almirida.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Kalyves

Kalyves Beach

Tento klidný, rodinný hotel Kalyves Beach je zasazen do prostředí menšího tradičního letoviska Kalyves u říčky Xydas. Leží hned u krásné pláže. Hotel Kalyves Beach byl rekonstruován v roce 2011. V bezprostřední blízkosti hotelu Kalyves Beach se nachází centrum s několika málo obchůdky, vyhlášenými tavernami, je zde i lékař. Ve vzdálenosti cca 50 m od hotelu zastavuje autobus hromadné dopravy, který lze využít k cestám do měst Almyrida a Chanie (cena jízdenky cca 2,30€). Lze cestovat i do Rethymna, zastávka je na hlavní silnici, cca 15 minut chůze od hotelu. Doporučujeme též vyrazit na výlet po okolí turistickým vláčkem.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---