Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kato Zakros

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kato Zakros, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Kato Zakros

Kato Zakros je velmi klidné a hezké letovisko s dlouhou pláží a možností mnoha aktivit. Kato Zakros je tvořeno malým zálivem a pláž se táhne po celé jeho délce. Na některých místech v Kato Zakros je naprosté soukromí a klid, jiná místa nabízejí možnost her a společenského života. Přímo nad středem pláže je několik malých a útulných taveren. Vzhledem k šířce pláže Kato Zakros a jejímu velmi mírnému svažování je místo ideální i pro rodiny s dětmi. V jedné části pláže je i dřevěný chodníček, který umožňuje snadný přístup k vodě i zdravotně postiženým a vozíčkářům.

Zajímavosti Kato Zakros

Přímo do letoviska Kato Zakros ústí kaňon Údolí mrtvých, který poskytuje jednu z možností sportovního vyžití, v tomto případě pěšího výletu. Vzhledem k nenáročnému terénu je procházka v Údolí mrtvých či okolí Kato Zakros vhodná i pro rodiny s dětmi.

Kde Kato Zakros leží ?

Kato Zakros se nachází na východním pobřeží, cca 35 Km od Sitia, 25 Km od Palekastro a necelých 20 Km od pláže a vesničky Xerokambos. Vesnička Hohlakies, kde začíná Kaňon Hohlakies s pláží Karoumbes, je od Kato Zakros vzdálená asi 16 Km.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---
Nejbližší pláže