Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kokkinos Pyrgos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kokkinos Pyrgos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Kokkinos Pyrgos

Kokkinos Pyrgos, což v překladu znamená červená vež, je název, který je odvozen od faktu, že v této lokalitě byl ve středověku postaven hrad z červené hlíny. Městečko se nachází asi 2 kilometry od Timbaki a 67 kilometrů jihozápadně od Heraklionu.

Co zde?

Celé okolí je známé především díky svým krásným plážím s čistým a průzračným mořem. Hned na začátku městečka se nachází dlouhá pláž s velmi pozvolným vstupem do mělké vody, která se táhne až ke Kommosu. Pláž Katalyki na které jsou k dispozici lehátka se slunečníky a na vaši bezpečnost zde dohlíží plavčík je také vyhlášená tím, že ji s oblibou vyhledávájí želvy Caretta Caretta, které zde, každoročně kladou svá vejce.

V západní části města se nachází malebný rybářský přístav, ve kterém kotví lodě a v letních měsících lze odtud absolvovat organizované plavby na zdejší atraktivní pláže.  Na západ od přístavu naleznete druhou pláž, která je skalnatá a naprosto neorganizovaná. S oblibou zde ve stínu tamaryšků odpočívají vyznavači nudismu.

V Kokkinos Pyrgos  naleznete velké množství hotelů a apartmánových domků, samozřejmostí jsou taverny a obchůdky všeho druhu. V nedalekém městečku Tympaki můžete navštívit některou z mnoha kulturních akcí, které jsou zde v letních měsících pořádány s velkou pravidelností a oblibou.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---