Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Xerokambos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Xerokambos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Xerokambos

Středisko Xerokambos leží v nádherné a v mnoha směrech unikátní oblasti na jihovýchodním pobřeží Kréty. Na jaře celá oblast okolo Xerokambos hýří barvami a je pokrytá květy a vzduch prosycen vůní sasanek a lilií, přes léto, kdy obvykle neprší 7 měsíců v kuse, vyniknou zase nejrůznější, suchu neobyčejně odolné květiny, které v těchto podmínkách dokáží kvést také, a které na vyprahlých místech podobných písečné poušti tvoří krásné útvary.

Co v Xerokambos

Vesnička Xerokambos samotná je malá, ale velmi dlouhá. Navzdory nádhernému okolí Xerokambos a řadě zajímavých míst v okolí si vesnička Xerokambos udržela původní atmosféru a vesnický život. Středisko Xerokambos nemá žádné centrum, spíše se jedná o shluk domů nejrůznějšího architektonického rázu, od klasických malých, bíle omítnutých "buněk", až po větší vily. Místy jsou od sebe domy dost daleko a mezi nimi můžeme najít i malé sady či jiné zemědělské plochy. Stejně tak řídce jsou po Xerokambos rozmístěné i taverny, obchůdky se smíšeným zbožím je na samém západním okraji. Jak ceny za ubytování v Xerokambos, tak ceny v tavernách patří do nižší cenové kategorie a zároveň si zachovávají vysoký standard a kvalitu. Při cestování do Xerokambos je nutné mít s sebou dostatečnou hotovost, protože kreditní karty nejsou v Xerokambos akceptovány.

Pro koho je Xerokambos vhodný

Středisko Xerokambos lze doporučit všem, kdo mají zájem o cestování po jihovýchodní Krétě, protože nabízí velmi kvalitní zázemí a do velmi zajímavých míst v okolí je to hodně blízko. Stejně tak je středisko Xerokambos vhodné pro ty, kdo mají rádi písečné pláže, romantiku a dostatek soukromí.

Naopak, středisko Xerokambos nelze doporučit těm, kdo očekávají bohatě vybavené středisko, dostatek zábavy a ruch turistických středisek.

Kde Xerokambos leží?

Středisko Xerokambos se nachází na jihovýchodním pobřeží Kréty, cca 15 km od Kato Zakros (kaňon Údolí mrtvých a další památky), cca 39 Km od Sitia, 40 Km od Palekastro. Vesnička Hohlakies, kde začíná Kaňon Hohlakies s pláží Karoumbes, je od Xerokambos vzdálená asi 30 km. Ostatní vzdálenosti viz. Vzdálenosti

Pokud jedete směrem od Kato Zakros, vede do Xerokambos přímá, avšak nezpevněná silnice. Její stav umožňuje průjezd i obyčejným osobním automobilům, cesta je značená relativně dobře.

Pokud jedete do Xerokambos směrem od Heraklionu, odbočte v Sitia doleva, po cca 15km, v Episkopi, je odbočka na Ziros, přes který vede kvalitní asfaltová silnice až do Xerokambos.

Pokud jedete do Xerokambos od Ierapetra, je možné dojet až do Goudouras a poté po nezpevněných cestách na Ziros a pak do Xerokambos.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---
Nejbližší pláže