Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Souda (Hania)

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Souda (Hania), budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Souda

Souda  je malé městečko poblíž Chanie na severozápadě Kréty. Najdete zde náměstíčko s několika bary, kavárnami, malou gyrosárnou a taverny, ve kterých většinou posedávají místní. V bočních ulicích jsou roztroušeny malé obchůdky všeho druhu a menší provozovny. V podstatě zde není pro turistu až tak nic zajímavého, nebýt místního přístavu.  Do zátoky Souda, chráněné poloostrovem Akrotiri před otevřeným mořem, připlouvají obchodní lodě a trajekty mířící nejen z Athén. Tento přístav je jedním z nejlepších a údajně i nejhlubších na celé Krétě, ale také v celém středozemním moři. 

V zálivu Souda se nachází i vojenská základna řeckého námořnictva a několik uzavřených oblastí NATO a z toho důvodu je v celém přilehlém okolí přísný zákaz fotografování.

V turistických průvodcích je Souda zmiňována převážně v souvislosti s existencí vojenského hřbitova, který byl vybudován na památku 1537vojáků, kteří zde padli ve 2. Světové válce. Tento Spojenecký hřbitov se nachází asi kilometr od města Souda.

V okolí města jsou dvě pláže. Obě jsou písečné, s docela dobrým vstupem do moře. Pláž, blíž k Soudě je větší, širší a lépe vybavená.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---