Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Almirida

Oblast
Typ letoviska Klidné
Oblast okolo Almirida je velmi zajímavá i historicky - celé místo se jmenovalo Finika a bývalo kolonií dávných Féničanů. Při archeologických pracech se zde našly jak pozůstatky jejich osídlení, tak i pohřební místa. Kromě toho se v oblasti vesničky Almirida našly i zbytky hrobek náležejích k Royal Church Rythm z 5. století našeho letopočtu.
Středisko Almirida se nachází na severním pobřeží Kréty, cca 25 km východně od historického města Hania, zhruba na začátku zálivu Souda.
Středisko Almirida je dobře dostupné všemi dopravními prostředky včetně místní autobusové dopravy z Hania. Pokud pojedete po trase Rethymno - Hania, nemůže odbočku na oblast Kalyves - Almirida - Plaka minout.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Almirida, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Popis střediska Almyrida

Almirida (Almyrida) je původem malá rybářská vesnička, která je obklopená nádhernými plážemi, množstvím historicky zajímavých míst a několika dalšími původními vesničkami, které si udržely svůj historický ráz a původní atmosféru až do dnešních dní. Jako turistické středisko se Almirida (Almyrida) začala rozvíjet teprve před několika lety, takže mnoho míst je cestovním ruchem doposud nezasažených. To, spolu se šetrným přístupem k přírodě a přiměřeně vhodné výstavby, dělá z Almirida (Almyrida) místo, které určitě stojí za návštěvu.

Co v Almirida (Almyrida) ?

Ve středisku Almirida (Almyrida) je pro turisty téměř vše, co mohou při trávení dovolené potřebovat - mnoho taveren, barů i  obchodů se základním zbožím a potravinami.

S tím, jak se Almirida (Almyrida) postupně rozvíjí, přibývá i možností večerní a noční společenské zábavy. Pokud by Vám však to, co Almirida (Almyrida) nabízí, nedostačovalo, můžete zavítat do některého z okolních středisek (například 4km západně je Kalyves) nebo přímo do nedalekého nádherného historického města Hania, kde jsou možnosti zábavy prakticky neomezené.

Pláž v Almirida (Almyrida) je široká, s jemným pískem a do mělkého zálivu, ve kterém se Almirida (Almyrida) nalézá, se svažuje velmi postupně.

Při procházkách v okolí Almirida (Almyrida) doporučujeme navštívit sousední vesničku Plaka, která leží ve svahu a ze které je nádherný výhled na celý záliv Souda (záliv se rozkládá z tohoto místa  až k 25 km vzdálenému historickému městu Hania) a na Bílé Hory (Lefka Ori), dosahující výšky 2453 metrů (vrchol Pachnes).

Pokud budete chtít dovolenou trávit aktivně, je středisko Almirida (Almyrida) vhodným výchozím bodem pro cestování po západní Krétě včetně návštěvy překrásného jižného pobřeží a míst, jako je Hora Sfakion, Plakias nebo oblast Kommos - Lendas

Video z Almyrida

Tedy, ono to není ani tak vidoe jako spíše delší slideshow, ale je tam toho ze střediska Almyrida vidět opravdu mnoho

Video

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Almirida

Almyrida Residence

Moderní hotelový komplex Almyrida Residence sousedí se sesterským hotelem Almyrida Beach, obklopeným panoramatickým výhledem na moře a hory. Pokoje jsou komfortně vybaveny. Ubytování v Almyrida Residence je vhodné pro všechny věkové kategorie, protože nabízí pěkné bydlení s hotelovým servisem. Dostupnost sportovních aktivit i noční zábavy je výhodou.

1.

Almyrida Beach

Almyrida vás okouzlí svou úžasnou polohou, pohodlným ubytováním, krásnou pláží Mediterraneau a kvalitními službami. Nedaleká vesnička nabízí široký výběr restaurací, taveren , barů a obchůdků. Tento hotel Almyrida Beach je ideálním místem pro strávení kvalitní dovolené s veškerým komfortem, který tomu patří.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---